Lista aktualności Lista aktualności

Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Brodnicy

Mamy kolejne sukcesy naszego zespołu sygnalistów Forest Brass

Podczas IX Festiwalu Sygnalistów Myśliwskich „HUBERTUS 2015" w ramach IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Leśników i Myśliwych w dniach 13-14 czerwca 2015 r., który odbył się w Brodnicy, prezentacje konkursowe przeprowadzono w „Kaplicy Hubertowskiej" kościoła p.w. M. B. Fatimskiej. W niedzielę 14 czerwca po uroczystej „Mszy Świętej Hubertowskiej", którą muzycznie oprawił Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark, w asyście pocztów sztandarowych okolicznych kół łowieckich, emocji i wrażeń artystycznych dostarczył koncert galowy, na którym wręczono medale, dyplomy i wysłuchano najlepszych wykonań konkursowych. Zespół Forest Brass z Nadleśnictwa Lidzbark w kategorii sygnałów myśliwskich w klasie „B" zajął I miejsce.

Grając w sekstecie dętym blaszanym w kategorii muzyki myśliwskiej w klasie „Muzyki Salonu Hubertowskiego" zajął również zaszczytne I miejsce. W kategoriach solowych członkowie zespołu zajęli kolejno następujące miejsca:

W klasie „C"- Mikołaj Ciesielski III miejsce, a Michał Ciesielski syn Zbigniewa z Lidzbarka I miejsce.

W klasie „B" Michał Ciesielski zajął II miejsce.

W Turnieju Fanfar i Hejnałów o statuetkę Anny Wazówny triumfował Michał Ciesielski zajmując I miejsce. Synowie kierownika zespołu Pawła Ciesielskiego, studiując leśnictwo na UWM w Olsztynie- Patryk i Michał - twórcy akademickiego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Artemis" startując na drugim po mistrzostwach Polski festiwalu w kategorii zespołowej sygnałów myśliwskich w klasie „C" zajęli I miejsce.